بازدید : 552

وابستکی فرزندم

وابستکی فرزندم

سوال:

سلام.پسر2 ونیم ساله ام خیلی به من وابسته است و حتی توی دستشویی هم با من میاد. دیگه اینکه وارد محیط جدید نمیشه ،مثلا وارد خونه اقوامی که کمتر با اونها در ارتباطیم.یا سالن ورزشی یا.. و داد وبیداد و گریه راه میندازه. به خاطر همین رفت وآمدمون خیلی محدود شده. لطفا کمکم کنید. واقعا خسته شدم .

جواب:

سلام
اضطراب جدای امری طبیعی در روند رشد اکثر کودکان است که از 2 الی 4 سالگی اتفاق می افتد با توجه به تفاوت های فردی و شرایط برخورد با آن در برخی کودکان تا سن شروع مدرسه نیز ادامه می یابد .این مسئله در اکثر کودکان وجود دارد اما این نحوه برخورد با آن است که اهمیت ویژه ای دارد و زیر بنای رفتار وی را با افراد مهم زندگی او در آینده شکل می دهد
برای شما لینک مطلبی را در این زمینه قرار می دهم اگر سوالی باقی بود در خدمتن
همچنین مطالعه کتاب بسیار آموزنده و پر از نکات کاربردی :
مادر کافی نوشته جو فراست را نیز توصیه می کنم.
شاد باشید

مشاوره آنلاین


مشاوره آنلاین

حدیث روز


امام صادق علیه السلام : :
كَذِبَ‏ مَنْ زَعَمَ أَنَّهُ مِنْ شيعَتِنا وَ هُوَ مُتَمَسِّكٌ بِعُرْوَةِ غَيْرِنا ؛ دروغ مى ‏گويد كسى كه گمان مى‏ كند شيعه‏ ما است، ولى به ريسمان غير ما، چنگ زده است. بحارالانوار: ج2، ص98، ح49
امام صادق علیه السلام : :
مَن ساءَ خُلُقُهُ عَذَّبَ نَفسَهُ ؛ هر كه بد اخلاق باشد، خود را شكنجه دهد. گزیده تحف العقول، ح196
حدیث (1) امام رضا علیه السلام فرمودند: :
تزاوَرُوا تحـابـوا و تصـافحُـوا و لا تحـاشمـوا؛ به دیدن یکدیگر روید تا یکدیگر را دوست داشته باشید و دست یکدیگر را بفشارید و به هم خشم نگیرید. (بحارالانوار،ج78،ص 347)
حدیث (2) حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند: :
من اصعد الی الله خالص عبادته اهبط الله عزوجل الیه افضل مصلحته؛ کسی که عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد. (بحار الانوار ، ج 70، ص 249 )
حدیث (3) حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند: :
ان السعید، کل السعید، حق السعید من أحب علیا فی حیاته و بعد موته؛ همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی(ع) را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد. (مجمع‌ الزوائد علامه‌ هیثمى‌ ، ج‌ 9 ، ص‌ 132)
حدیث (4) حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند: :
نحن وسیلته فی خلقه و نحن خاصته و محل قدسه و نحن حجته فی غیبه و نحن ورثه أنبیائه؛ ما اهل بیت رسول خدا(ص) وسیله ارتباط خدا با مخلوقاتیم ما برگزیدگان خداییم و جایگاه پاکی ها، ما دلیل های روشن خداییم و وارث پیامران الهی (شرح‌ نهج‌ البلاغه‌ لابن‌ ابی‌ الحدید ، ج‌ 16 ، ص‌ 211)
امام باقر (ع) فرمود: :
«هر كس سوره انا انزلناه را بلند و آشكار بخواند مانند كسي است كه در راه خدا شمشير كشيده و جهاد مي كند و كسي بطور پنهان بخواند مانند كسي است كه در راه خدا، به خون آغشته است.»

اوقات شرعی


لینک های مفید